alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

24 Milyon Metrekarelik Yeni Sıcak Su Sahasında Çalışmalara Başlanıyor

Videoyu Aç 24 Milyon Metrekarelik Yeni Sıcak Su Sahasında Çalışmalara Başlanıyor
A
a

Afyonkarahisar İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İlçeyi Termal Turizm Merkezi Haline Getirmek İçin Çalıştıklarını İfade Ederek, “İlçemizde 24 Milyon Metrekarelik Yeni Sıcak Su Sahamızda Arama, Jeolojik Etüt, Rezistivit Etütü Ve Radon Ölçümü Konularında Çalışmalar Yapacağız” Dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, ilçeyi termal turizm merkezi haline getirmek için çalıştıklarını ifade ederek, “İlçemizde 24 milyon metrekarelik yeni sıcak su sahamızda arama, jeolojik etüt, rezistivit etütü ve radon ölçümü konularında çalışmalar yapacağız” dedi.
İscehisar’da jeotermal alanda yapılacak çalışmalar dolayısıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile İscehisar Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Başkan Şahin, ilçede jeotermal alanda yapılan çalışmaları bilimsel olarak gerçekleştirmek adına AKÜ ile işbirliği protokolü imzaladıklarını ifade etti. Başkan Şahin, “AKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Yıldız ve değerli hocalarımızın jeotermal alandaki bilimsel tecrübelerinden faydalanarak 24 milyon metrekarelik yeni sıcak su sahamızda arama, jeolojik etüt, rezistivit etütü, manyetotellurik ölçüm, graite manyetik ölçümü ve radon ölçümü konularında çalışmalar yapacağız.
Afyon Kocatepe Üniversitesi, İscehisar Belediyesi ve danışman firmamız işbirliği ile ilçemizde bulunan yeraltı kaynaklarını gün yüzüne çıkararak İscehisar’ımızı termal turizm merkezi haline getireceğiz. Çalışmalarımız kısa süre içerisinde başlayacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat