alexa
Fast Express tepe banner kampanya

21 dilde 21 Mayıs

Videoyu Aç 21 dilde 21 Mayıs
A
a

Eskişehir'de 21 Mayıs 1864 Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 155. Yılı Esminyatürk içerisinde bulunan sürgün anıtı önünde anıldı

21 Mayıs 1864 Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 155. Yılı Esminyatürk içerisinde bulunan sürgün anıtı önünde anıldı. Programda 21 farklı ülkeden 21 kişiden gelen soykırım destek mesajları duygu dolu anlar yaşattı.
Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği anma ve iftar programına AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Karaçay Balkar Kültür ve Yardımlaşa Derneği Başkanı Musa Korkmaz, Bozüyük Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanı Oğuz Yavuz, Hendek Kafkas Kültür Derneği Başkanı Kamil Şirinel ve çok sayıda davetli katıldı. Sürgün anıtına çelenk koyularak başlayan programda 21 Mayıs 1864 Soykırımı bildirisi okundu. Dernek Başkanı Cihan Ertok, 101 yıl süren Kafkas Rus savaşları ile Kafkas halklarının anavatanlarından sürüldüğünü ifade ederek, “Bizler her yıl yapılan bu soykırımı anma programları ile anıyoruz ve anmaya devam edeceğiz. Bugün cenazemiz var” dedi. Ardından 21 Mayıs anısına dernek gençlik kolları tarafından çekilen kısa film davetlilerin beğenisine sunuldu. 21 farklı ülkeden 21 kişinin çerkes soykırımı anısına çektikleri destek videoları davetlilere duygu dolu anlar yaşattı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat