alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

15 Temmuz'da destan yazıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç 15 Temmuz'da destan yazıldı
A
a

Devletin tüm kılcal damarlarına sinsice sızan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı devletin silahlarını millete doğrultmasının üzerinden tam 6 yıl geçti. Hainlerin darbe kalkışması milletin birliği ve beraberliği sayesinde bertaraf edildi ve unutulmaz bir büyük bir destan yazıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Fetullahçı Terör Örgütü'nün Darbe teşebbüsünde 251 kahraman vatansever vatandaşımızı şehit verdik. Darbe teşebbüsüne karşı ülkenin her köşesinde Türk milletince gösterilen direniş ve kararlı duruş, "demokrasinin zaferi, milletin büyük destanı" olarak tarihteki yerini aldı.  15 Temmuz Günü için; resmi daire, özel kuruluşlar, müesseseler ve askeri birlik, kurum ve karargâhlar Türk Bayrağı ve Atatürk posterleriyle donatılacak.  Bugün ilk olarak saat 10.00’da Çifteler’de 15 Temmuz şehidi Fatih Dalgıç’ın kabri ziyaret edilecek.   Saat 20.00’da ise Valilik Meydanı’nda 15 Temmuz Özel Programı vatandaşların katılımıyla gerçekleşecek. Ayrıca Reşadiye Camii’nde Cuma namazı öncesi Kur’an-ı Kerim Ziyafeti, Mevlid-i Şerif Okutulması ve Hatim Duası yapılacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde ESPARK AVM önünden Vilayet Meydanı’na kadar Sancak Koşuşu yapılacak. Koşu saat 20.00’de başlayacak. 15 Temmuz Şehitleri Anısına Fotoğraf Sergisi Açılışı saat 10.45’te Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı yapılacak. Öte yandan saat 11.00’de Tepebaşı Nafiye Hüseyin Küçükoğlu Halk Eğitim Merkezi’nde İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nce 15 Temmuz Fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirilecek.
 
DÜNYAYA GÖSTERDİK

AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay: “15 Temmuz şehitlerimizi minnetle ve rahmetle yad ediyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyoruz.  Gururluyuz; Milletimiz dünya siyaset tarihinde yeni bir dönemi başlattı, demokrasiye sözde değil özde nasıl sahip çıkılır tüm dünyaya gösterdi. Demokrasi sözünü dillerinden düşürmeyip başka ülkelerdeki demokratik sistemleri değiştirmeye çalışan güçlere unutamayacakları bir ders verdi. Kararlıyız; her tür terör yapısı ile mücadele ediyoruz, toprak bütünlüğümüzü koruyoruz. FETÖ terör örgütünü kullanarak demokrasi ve vatanımıza karşı yapılan hain darbe girişimine o kara gecede Türk milleti güçlü duruşuyla cevap verdi. Devletimizin her kademesine sızan ve özellikle Silahlı Kuvvetler, Güvenlik Güçleri ve İstihbarat birimleri hainlerden arındıkça, terörle mücadelede son kırk yılın en büyük başarıları elde edildi.
 
HALKIMIZ DİMDİK DURDU

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç: “Bu süreçte birçok vatandaşımız ve güvenlik görevlimiz hayatını kaybederken, tarihinde ilk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasimizin temsil merkezi olan Mustafa Kemal Atatürk'ün Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bombalar düştü. Darbelerin karanlık yüzünü defalarca görmüş Türk halkı, siyasi parti ve etnik köken gözetmeksizin bu saldırı karşısında dimdik durdu. Çok iyi bilinmelidir ki, Türk Milleti sivil ya da askeri hiç bir otoriter gücün kendi egemenliğini yok saymasına, laik ve demokratik yönetim şeklinin ortadan kaldırılmasına izin vermeyecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’ Unutulmamalıdır ki; hiçbir güç, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik, beraberlik ve barış içinde yaşama arzusunun önüne geçemez.”
 
DEVRİMLERE SARILMALIYIZ

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: “Bu saldırı karşısında tüm siyasi partilerin kararlı duruşu, yüce Türk Milleti'nin Cumhuriyet ve demokrasimize sahip çıkması demokrasi dışı bu girişimin başarılı olmasına engel oldu. Bu süreçte birçok vatandaşımız ve güvenlik görevlimiz hayatını kaybederken; tarihinde ilk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasimizin temsil merkezi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bombalar düştü. Bir daha bu acıların yaşanmaması için başta laiklik olmak üzere, bilimsel, çağdaş eğitime, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya sarılmalıyız. 15 Temmuz 2016'da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyorum. Demokrasi uğruna can veren şehitlerimizi asla unutmayacağımız gibi; FETÖ'nün, bu devletin her kademesine bu kadar kolay girmesine göz yumanları da unutmayacağız.”
 
TESLİM OLMADIK

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş:
"Türkiye Cumhuriyeti Devletini, milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez anlayışının kalıcı olarak tescillendiği 15 Temmuz’un 6. yıl dönümündeyiz. 15 Temmuz, ülkemiz için bir milat olmuş ve halkımız demokrasisinin hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacağı en net şekilde ortaya konmuştur. Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi sayesinde kardeş kavgası başlatmak isteyenler arzularına ulaşamamıştır. Bir 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde daha şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz”

GÜÇLÜ ADIMLAR ATMALIYIZ

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, “Türk milleti 15 Temmuz gecesi canı pahasına darbecilerin karşısında durmuş, ülkemizin geleceği için mücadele etmiştir. 15 Temmuz tarihi ülke olarak bir daha aynı tehlikelerle karşı karşıya kalmamak için gerekli önlemleri almamızın ve demokrasimizi güçlendirmemiz için daha güçlü adımlar atmamızın önemini de göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.”

15 TEMMUZ BİR MİLAT!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı açıklama yapan Tüm Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Başkanı Hanifi Şimşek, “15 Temmuz, Türkiye için bir milattır. Hain darbe girişimi bertaraf edilmiş ve ülkemizde darbeler dönemi kapanmıştır” dedi.
Mesajında Türkiye’nin emperyalist güçlerin hedefinde olduğunu ve sürekli tehdit altında olduğunu belirten TÜMMER Başkanı Hanifi Şimşek, şu ifadelere yer verdi: “En son başımıza gelen ve şükür ki milletimizin feraseti, cesareti, gayreti ve dik duruşuyla önlediğimiz 15 Temmuz hain darbe girişimi hala hafızalarımızda, darbeye karşı direnen ve şehitlik mertebesine erişen şehitlerimizin derin acıları ise yüreklerimizdedir. Türkiye, yine söz konusu övünç kaynağı zaferle birlikte, ciddi bir demokrasi sınavı vermiş ve dünyanın kıskandığı bir başarıya ulaşmıştır; bu noktada 15 Temmuz sonrası hukuk alanında yapılan reformlar da Türk demokrasisinin güçlenmesine katkı sağlamış, uluslararası arenada Türkiye’nin imajını da olumlu yönde etkilemiştir. Ama’sız ve fakat’sız’ Demokrasi Nöbetleri’ne destek verdim. Bu tavrım hala devam ediyor ve her koşulda ilelebet devam edecek. Şu konu net olarak bilinmelidir ki: Vatan topraklarımıza göz dikenlerin gözlerini oymaktan bir an olsun çekinmeyiz!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat