alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

15 Temmuz'da destan yazıldı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç 15 Temmuz'da destan yazıldı!
A
a

Devletin tüm kılcal damarlarına sinsice sızan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı devletin silahlarını millete doğrultmasının üzerinden tam 5 yıl geçti. Hainlerin darbe kalkışması milletin birliği ve beraberliği sayesinde bertaraf edildi ve unutulmaz bir büyük bir destan yazıldı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
DEMOKRASİ ZAFERİ
Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe teşebbüsünde 251 kahraman vatansever vatandaşımızı şehit verdik. Darbe teşebbüsüne karşı ülkenin her köşesinde Türk milletince gösterilen direniş ve kararlı duruş, "demokrasinin zaferi, milletin büyük destanı" olarak tarihteki yerini aldı.

ES TV’DEN CANLI YAYIN
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Eskişehir’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz tüm yurtta olduğu gibi Eskişehir’de de bir dizi etkinliklerle anılacak.  Bugün  Vilayet Meydanı’nda saat 20.00’de başlayacak program ES TV’den canlı yayınlanacak.

BÜYÜK DESTAN
Fetullahçı Terör Örgütü'nün Darbe teşebbüsünde 251 kahraman vatansever vatandaşımızı şehit verdik. Darbe teşebbüsüne karşı ülkenin her köşesinde Türk milletince gösterilen direniş ve kararlı duruş, "demokrasinin zaferi, milletin büyük destanı" olarak tarihteki yerini aldı.

ESKİŞEHİR’DE ANMA 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Eskişehir’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz tüm yurtta olduğu gibi Eskişehir’de de bir dizi etkinliklerle anılacak.    İlk olarak 15 Temmuz Şehidi Fatih Dalgıç Çifteler İlçesi Alikan Mahallesi’ndeki bulunan kabri saat 11.00’da ziyaret edilecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce saat 09.00’da ESPARK AVM önünde sancak koşusu müsabakaları başlayacak. Reşadiye Camii’nde öğle namazı müteakiben Kuran-ı Kerim Ziyafeti, Mevlid-i Şerif Okutulması ve Hatim Duası yapılacak. Saat 20.00’de ise 15 Temmuz Özel Programı saat 20.00’da Vilayet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. 15 Temmuz Özel Programı ES TV ekranlarında da canlı olarak Eskişehirlilerle buluşacak.

ŞEHİTLER BİZİM ONURUMUZ
Vali Erol Ayyıldız:  Bugün, aziz milletimizin iradesine yönelik 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birinin yıl dönümüdür. Vatan uğrunda, görev esnasında şehit ya da gazi olan askerimiz, jandarmamız, polisimiz, öğretmenimiz ve nice evladımız, canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz bizim onurumuzdur. Bugün de ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak için fırsat arayan teröre karşı ülkemizin her karışında mücadele yürütülmektedir. Sınırlarımızın güvenliği için sınır ötesinde olan ve mazlum halkların umudu olan kahraman vatan evlatlarımız vardır. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’un yıl dönümünde; bizlere istiklalimizi ve istikbalimizi sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun kahraman silah arkadaşlarını;  kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak vatan, millet, bayrak, istiklal ve bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden 15 Temmuz dâhil tüm şehitlerimiz ile aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran, rahmet ve saygıyla yâd ediyorum.

ZAFERİN 5. YIL DÖNÜMÜ
AK Parti Milletvekili Harun Karacan: Türkiye’nin istiklali ve istikbali için yüreğinde vatan sevgisi taşıyan aziz milletimizin 15 Temmuz’da yazmış olduğu zaferin 5.yıl dönümündeyiz.  Hain emelleri olan FETÖ’nün ve destekçilerinin ülkemizin bekası ve istikrarına göz diktikleri o alçak planı, kefenini giyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu, liderliği ve yüreği vatan sevdasıyla atan milletimizle birlikte bozduk.  Kahraman ecdadımızın bize emanet bıraktığı kutsal vatanımızda; huzurumuza, birliğimize ve dirliğimize kast eden alçak teröristlerle ve yandaşlarıyla kararlı mücadelemiz devam edecektir. Tarihi destanlarla dolu olan milletimiz, demokrasiye ve milli iradeye vurulan bu darbeyi unutmadı ve unutturmayacaktır.

TARİHİ DURUŞ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan: Darbeci kurşunlara siper oldular ülkemiz her zaman olduğu gibi bu zorlu sınavdan da fedakarlıklarıyla, alnının akıyla çıktı ve kahramanlık sıfatı milletimize bir kez daha çok yakıştı. Tankın, uçağın silahın karşısına yüreğiyle karşı duran aziz milletimiz, istiklaline uzanan hain ihanet çetesini şanlı tarihine yakışan bir duruşla yok etti. 15 Temmuz gecesi cesaretleri, kararlılıkları ile canını hiç tereddüt etmeden ortaya koyan ve adını tarihe altın harflerle yazdıran kahraman şehitlerimizi saygıyla, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Toprağı vatan yapan aziz şehitlerimizin hatırasını her zaman yaşatacağız ve onlara layık bir neslin inşası için çalışacağız."
 
GÖZ YUMANLARI UNUTMAYACAĞIZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: Bu saldırı karşısında tüm siyasi partilerin kararlı duruşu, yüce Türk Milleti'nin Cumhuriyet ve demokrasimize sahip çıkması demokrasi dışı bu girişimin başarılı olmasına engel oldu. Bu süreçte birçok vatandaşımız ve güvenlik görevlimiz hayatını kaybederken; tarihinde ilk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasimizin temsil merkezi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bombalar düştü. Darbelerin karanlık yüzünü defalarca görmüş Türk Halkı bir bütün olarak bu saldırı karşısında dimdik durdu. Bir daha bu acıların yaşanmaması için başta laiklik olmak üzere, bilimsel, çağdaş eğitime, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya sarılmalıyız. 15 Temmuz 2016'da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyorum. Demokrasi uğruna can veren şehitlerimizi asla unutmayacağımız gibi; FETÖ'nün, bu devletin her kademesine bu kadar kolay girmesine göz yumanları da unutmayacağız.”
 
DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTIK
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç: 15 Temmuz 2016’da, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. 15 Temmuz tarihi, her zaman demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak anımsanacak. Bu saldırı karşısında tüm siyasi partilerimizin kararlı duruşu, yüce Türk Milleti'nin cumhuriyet ve demokrasimize sahip çıkması, demokrasi dışı girişimin başarılı olmasına engel oldu. Bu süreçte birçok vatandaşımız ve güvenlik görevlimiz hayatını kaybederken, tarihinde ilk defa Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasimizin temsil merkezi olan Mustafa Kemal Atatürk'ün Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bombalar düştü. Darbelerin karanlık yüzünü defalarca görmüş Türk halkı, siyasi parti ve etnik köken gözetmeksizin bu saldırı karşısında dimdik durdu. Çok iyi bilinmelidir ki, Türk Milleti sivil ya da askeri hiç bir otoriter gücün kendi egemenliğini yok saymasına, laik ve demokratik yönetim şeklinin ortadan kaldırılmasına izin vermeyecektir.

15 TEMMUZ, ÜLKEMİZ İÇİN MİLATTIR

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalletin Kesikbaş: Milli iradenin, milli birlik ve beraberliğin, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez anlayışının kalıcı olarak tescillendiği 15 Temmuz'un 5. yıl dönümündeyiz. 15 Temmuz, ülkemiz için milat olmuş, darbe girişiminin püskürtülmesi ile toplumumuz önemli bir süreçten geçmiş ve Türk milleti, demokrasi adına büyük bir imtihan vermiştir. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Demokrasi düşmanlarına karşı halkımızın göstermiş olduğu tavır en büyük takdiri hak etmektedir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

MİLLETİMİZ SAHİP ÇIKTI
Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli: “15 Temmuz'da aziz milletimiz, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır” diyen Başkan Küpeli “15 Temmuz'da halkımız, demokrasi ve hukuk devleti ilkelerine bağlılığını en açık şekilde ortaya koymuştur. 15 Temmuz; ülkemize, demokrasiye, insan haklarına karşı yapılan kirli saldırının aziz milletimizin cesaret ve fedakarlığı karşısında alt üst olduğu gündür. Türkiye, bugün gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyeceğini, demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyeceğini açıkça göstermiştir
 
DEMOKRASİ ZAFERİMİZ KUTLU OLSUN
ETO Başkanı Metin Güler: Milletimiz o gün demokrasiye olan inancını, birlik ve beraberliğin önemini ortaya koymuş; odalarımız, borsalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız da demokrasi zaferimize destek olmuştur. Milletimizin canı pahasına koruduğu ve bu günlere getirdiği demokrasimizi güçlendirmek ve geliştirmek ülkemizdeki her bir ferdin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle ve saygıyla anıyorum.
 
 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat