(Özel) Flamingolar Göç Yolunda Dron İle Görüntülendi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç (Özel) Flamingolar Göç Yolunda Dron İle Görüntülendi
A
a

Allı Turna Olarak Da Bilinen Flamingolar Göç Yolunda Konakladıkların Eber Gölü’Nde Dron İle Görüntülendi. Eşsiz Manzaraların Ortaya Çıktığı Görüntülerde Bazı Anlar İse Yağlı Boya Tablolarını Anımsattı.

@if (@Model.Kategori != "Resmi İlanlar") { }
Sütiş Eskişehir
Allı turna olarak da bilinen flamingolar göç yolunda konakladıkların Eber Gölü’nde dron ile görüntülendi. Eşsiz manzaraların ortaya çıktığı görüntülerde bazı anlar ise yağlı boya tablolarını hatırlattı.
Türkiye’nin en büyük göllerinden birisi olan Eber Gölü bir çok canlı türüne ev sahipliği yaptığı gibi aynı zamanda göçmen kuşlarında geçici evleri oluyor. Flamingolar gölün Afyonkarahisar’ın Bolvadin sınırları içerisinde kalan kısmında görüntülendi. Sürü halinde uçan allı turnaların ortaya çıkardığı görüntüler ise seyrine doyumsuz bir manzara oluşturdu.
Flamingoların gelişinin aynı zamanda baharın müjdecisi olduğunu ifade eden Eber Gölü Alan Kılavuz ve Rehberi Kadir Ateş, “Bu sezon flamingoların sezonu. Eber Gölü’nün canlanması ve baharın geldiğinin simgesi olarak flamingolar bu senede geldi. Flamingolar aynı zamanda fotoğraf meraklılarını da buraya çekiyor. Flamingoların beyaz ve kırmızı çizgileri renk cümbüşüne neden oluyor” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat