alexa
Fast Express tepe banner kampanya

'Kartpostal' isimli proje ödül getirdi

Videoyu Aç 'Kartpostal' isimli proje ödül getirdi
A
a

Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Saner Öztürkler, ‘Kartpostal’ isimli projesiyle ödüle layık görüldü. 

Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Saner Öztürkler, SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) tarafından düzenlenen “Kars’a Ait Hediyelik Eşya Tasarım Yarışmasında ‘Karspostal’ adlı projesiyle 3’üncü olurken bir ödüle daha layık görüldü. Kullanıcının aldığı notlarla anılarını paylaşıp biriktirebileceği bir hediyelik eşya tasarladığını ifade eden Öztürkler, çalışmasında Kars denilince akla gelen yerleri stilize ettiğini belirtti. Tasarımın kullanıcı tarafından katlanarak 3 boyutlu hâle getirildiğini aktaran Öztürkler ürün, ambalaj ve depolamada yerden kazanç sağladığını da söyledi.

“Yeni bir kültür ile tanışmak, heyecanlı bir duyguydu”

108 başvuru arasından 3 derece ve 4 mansiyon ödülünün verildiği yarışmada aldığı dereceyle ilgili düşüncelerini de dile getiren Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Saner Öztürkler, “Tarihî ve kültürel değerleri yansıtan hatıra nesnelerinin oluşturulması amacıyla düzenlenen yarışmanın tasarım sürecinde yeni bir kültür ile tanışmak, heyecanlı bir duyguydu. Çalışmanızın karşılığında ödül almak ise gurur verici bir sonuç” diye konuştu.
Öztürkler, daha önce katıldığı çeşitli yarışmalarda da dereceler elde ederek ödüller kazanmıştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat