alexa
Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

"Esnaf kâr yapamıyor..."

Videoyu Aç "Esnaf kâr yapamıyor..."
A
a

Doların artışına rağmen ürünlerine cüzi miktarda fiyat artışı uyguladıklarını söyleyen Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, küçük esnafın kâr yapmadığını belirtti.

Doların artışına rağmen ürünlerine cüzi miktarda fiyat artışı uyguladıklarını söyleyen Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, küçük esnafın kar  yapmadığını belirtti. Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, okulların açılmasına sayılı günler kala okul alışverişi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Piyasanın hareketlenmeye başladığını kaydeden Şen, “Ekonomik krizden dolayı dolardaki aşırı yükselişler de esnafımızın üreticisinden aldıkları fiyatlarda fiyat farkı oluşmaya başladı. Çarşıda ve Yunus Emre Halk Çarşısı’nda kıyafet satan pek çok esnaf da bizim odamıza kayıtlı. Esnafımızla yaptığım görüşmeler neticesinde ürünleri farklı fiyattan aldıklarını, bunu vatandaşa düşük karla satmaya çalıştıklarını, mümkün olduğu fiyatları yükseltmemeye çalıştıklarını, uğraştıklarını biliyoruz. Fırsatçılık olmasın açısından da cüzi fiyat artışları yaptık.
Kendi elde edecekleri kardan da çok ciddi fedakârlık ettiklerini biliyorum” şeklinde konuştu. Doların artışının illa ki fiyatlara yansıyacağını söyleyen Şen, “Yansıtmamaya gayret ediyorlar. Baştan aşağı bir öğrencinin masrafı ise ortalama 250 lirayı bulur. Alacağı kıyafetin çeşidine, âdetine göre de değişiyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Ahmet Ataç
Final Akademi Okulları
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel