alexa
Fast Express tepe banner kampanya

"Eskişehirspor bir devrim daha yapabilir!"

Videoyu Aç "Eskişehirspor bir devrim daha yapabilir!"
A
a

Eskişehirspor’da forma giyen Onur Bayramoğlu, vuvuzelasports.com’a açıklamalarda bulundu. Onur, “Eskişehir futbolda devrim yapan bir takımdır. Bunu Eskişehirliler yaptı. Biz de yapabiliriz” dedi.

Eskişehirspor haberleri

Zaman geçebilirdi
Onur verdiği röportajda şunları söyledi; “Beşiktaş'a 19 yaşında transfer oldum. 1 sene önce amatörken direkt Beşiktaş'a gitmişim gibi bir durum olmuştu. O süreci çok hızlandırdı. Belki o dönem daha yavaş geçirebilirdi. Beşiktaş'ta ilk senemde bir sakatlığım vardı ve hiç oynayamadım. Sonraki sene süre almaya başladım fakat sakatlıklar çok etkiledi. Sonrasında da bir şike süreci yaşadık ki o da beni çok etkiledi. Çünkü hocam Tayfur Havutçu'ydu. Gitmek istediğim yer Eskişehirspor'du ve menajerime de Eskişehir'den başka yere gitmek istemediğimi söylemiştim. Eskişehirspor'un teknik direktörü de Bülent Uygun'du. Bir gün önce yüz yüze görüştüğüm, telefonla görüştüğüm kişileri ertesi gün kelepçeli görmek şok yaratmıştı. Yapabilecek hiçbir şey yoktu. Genel olarak o dönemde akıl danışabileceğim, sağlam güvenebileceğim bir insan bulmakta zorlandım. Yanlış yönlendirmeler, yanlış tercihler Beşiktaş'ta kalamamamı etkiledi.”

Futbolcuya eğitim şart
“Hep denir, Cem Yılmaz da şakasını yapıyor hatta ama eğitim gerçekten şart. Çünkü İstanbul farklı bir yer, farklı bir ortam. Sadece İstanbul değil, Süper Lig seviyesi farklı bir yer. Şimdi amatörden yetişen bir çocuk zamanında bu bilgiyi, birikimi almazsa o seviyeye çıktığı zaman afallıyor. Ben o açıdan şanslıydım Eskişehir kozmopolit bir şehir. Her şekilde insan var. O şekilde gelişebiliyorsun ama bu ortamlara girmeyen de futbolcu olabiliyor. Aslında bir yerde de bu futbolcu da bitiyor. Zamanında kendini geliştirmeye vakit ayırırsan faydasını görüyorsun. Sadece futbol olarak değil, kafa olarak geliştirmelisin. Bu şekilde ileride karşılaşacağın engellere hazırlıklı olup, onları aşabilirsin. Bu da eğitimle olacak bir şey.”

Böyle sahiplenen şehir yok
“Eskişehir'de futbol oynamak bir ayrıcalık benim için. Sadece şahsım için değil. Bütün futbolcular böyle düşünüyor. Burada şu anda şartlar olumsuz durumda. Maddi sıkıntılar var. Bunlar tam olarak aşılabilecek mi, aşılamayacak mı bir güvensizlik var ama buna rağmen insanlar buraya gelmeye can atıyor. Burası gerçekten bir futbol şehri. Burada oynamak o açıdan bir farklılık. İnsanlar biraz daha eğitimli olduğu için futbol açısından da daha rahat anlaşabiliyorsunuz. Daha üst düzeyde konuşabiliyorsunuz. Bu da futbolcu olarak bizi sevindiriyor. Bence burada olmak farklı. Başka takımlarda da oynadım ama bu kadar takımını sahiplenen başka bir şehir yok.”

Ligde kalmayı istiyoruz
Ligde kalmayı istiyoruz. Takımın durumu ortada. Transfer yasağımız var ve her an puan silme cezası da gelebilir. İki insanın dudağının arasında duruyor bu ve insanı, camiayı geren bir şey. Biz de ligde kalmak için elimizden geleni yapıyoruz. Altından kalmak zor bir şey ama Eskişehirspor devrim yapmış bir takım. Çok büyük başarıları olan bir takım. Zamanında bunu yapanlar da Eskişehirli'ydi ve biz de Eskişehirliyiz. Bunu yapabiliriz diye düşünüyorum. Biz bunu başarırsak ki ben inanıyorum başaracağımıza, şehir olarak başaracağız. Keşke koronavirüs olmasaydı. Çünkü taraftar bize çok büyük bir güç veriyor. Taraftar olduğu zaman +1 puan ile çıkıyoruz her zaman. Taraftar karşı takımın üzerinde büyük bir baskı kuruyordu. Biz yine de elimizden geleni yapacağız.

Çok doğru bir karar
“Bence küme düşmenin çok daha önceden kaldırılması gerekiyordu. Kesinlikle doğru karardı. Ülke olarak maddi açıdan sıkıntılı bir süreçteyiz. Bu da futbola da yansıyor. Böyle bir ortamda da küme düşmenin olması birçok takımı bitme noktasına getirecekti. Bu da herkesi etkileyecekti. Bence orada doğru bir karar alındı. Önemli olan bundan sonra ne yapılacak ben onu merak ediyorum. Normal hayata dönüş nasıl olacak orası çok büyük bir soru işareti. İnşallah bir an önce düzelir her şey.”

Maliyeti gerçekten çok fazla
“Koronavirüs testinin maliyeti çok ciddi boyutlarda. Benim bildiğim 30 bin TL civarı bir maliyeti var her hafta. Tabii bu TFF'den gelen yazıya göre de takımın kendisinin karşılaması gerekiyor. Burada yaklaşık 400-500 kişinin her hafta testi yapılıyor. Bu da ciddi bir maliyet. Alt liglerde bunu karşılamak mümkün değil. Süper Lig'de bile takımlar sıkıntı yaşarken alt liglerde bunun karşılanmasını beklemek sürdürülebilir bir çözüm değil. Madem böyle bir zorunluluk var o zorunluluğun TFF tarafından karşılanması gerekiyor bence. 14 kişi maça çıkma zorunluluğu var mesela bu çok saçma. O takımın bel bağladığı insanlar olabiliyor. O adam hasta olsa ve o hafta oynamasa bütün kader değişecek.”

İçinden çıkılmaz bir durum
“Saha içinde hiç aklınıza bile koronavirüs gelmiyor ama saha dışında korkuyorsunuz. Benim çocuğum var, eşim hamile, evde yaşlılarımız var. Sadece yaşlılar olmasa bile ciğer hastalığı olan insanlar var. Bunun da ciğere zarar veren bir hastalık olduğu belli. Benim de tek korkum onlar. Yoksa biz sporcular iyi çalıştığımız, kuvvetli olduğumuz için bunu ayakta atlatacağız. Belki hiç semptom göstermeyeceğiz ama çevremizdeki insanlar için korkuyorum. Kimseyle de görüşmüyoruz o yüzden. Evden işe, işten eve gidiyoruz. İçinden çıkılmaz bir durum açıkçası.”

İkisi de iyi yerlere gelecek
“Mehmet Özcan iki sezondur kendini baya gösterdi. Çocuk gerçekten iyi. Top kapma konusunda, sezgilerinde, ayağa kısa oynama konusunda gayet iyi. Kendini geliştirebileceği de çok nokta var hepimiz gibi. Mehmet de kendini geliştirecektir. Benim inancım tam. Keza Metehan Altunbaş da öyle. Bizden çok çabuk gitti açıkçası. Fiziği çok çabuk gelişti ve Avusturya'da iyi bir antrenmanla çok farklı yerlere gelebilecek bir oyuncu. Metehan'ın şu anda Avusturya'da olması benim gözümde çok büyük bir başarı değil çünkü daha iyi yerlere gelişebileceğini biliyorum.”

Şampiyon olacaktır
“Eskişehirspor ileride şampiyon olacaktır. Korkulan deplasman olmaktan ileride şampiyonluğa oynayacak bir noktaya gelecektir. O potansiyel var burada. Bu potansiyeli ortaya çıkaracak mentalite gerekiyordu ki o da uygulanmaya başladı benim gözümde. Biraz sabredersek sinirlenmeden, öfkelenmeden sadece olayı çözmeye çalışırsak bu çok farklı bir noktaya gidecektir. Şehir destek verirse camia olarak çok iyi yerlere geleceğiz.” 

Taraftardan sabır istedi
“Önümüzdeki maçlarda bu ligde kalmak için bütün her şeyimizi ortaya koyacağız. Taraftardan istenecek, verilecek bir mesaj yok. Çünkü zaten onlar gereken her şeyi layıkıyla yapıyorlar. Sadece benim son dönemdeki duruma göre bir değerlendirmem olabilir. İnsanlar biraz konuşmaktan ziyade icraat yapmalı. Herkes bir ideal peşinde. Herkes bir şeylerin iyi olmasını istiyor. Çok güzel, hak veriyorum ama bunların olması için sabır gerekiyor. Çünkü şu anki şartlar belli ve bir anda hiçbir şey olmuyor. Taraftardan isteğim sadece sabır. Bu takım oturacak ve oturduğunda da çok iyi işler yapacak. Takım oturana kadar biraz sabır istiyorum sadece. Bu da makul bir istek diye düşünüyorum.”
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Davut 27 Eylül 2020 21:03

EsEs öncelikle bir başkan ve yönetim etrafında kenetlenmeli.

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat