alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

"Akşama kadar burada bekliyoruz ama..."

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç "Akşama kadar burada bekliyoruz ama..."
A
a

Tam kapanma süreci Eskişehir taksici esnafını da olumsuz etkiledi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tam kapanma süreci taksici esnafını da olumsuz etkiledi. Müşteri bulamadıkları için taksilerin durakta boş bir şekilde beklediğini anlatan taksiciler, “Akşama kadar burada bekliyoruz. Beklediğimize değmiyor. Evimize doğru düzgün ekmek parası götüremiyoruz” dedi.
29 Nisan’da başlayan tam kapanma süreci taksici esnafını da olumsuz etkiledi. Kapanma nedeniyle vatandaşlar evlerinde kalınca, taksiler duraklarda sıralı bir şekilde uzun kuyruklar oluşturdu. İşlerin çok kötü olduğundan dert yanan taksiciler, işlerin durma noktasına geldiğini söyleyerek, günlük kazandıkları parayla geçinmekte zorlandıklarını ifade etti.

YASTIK ALTINDAKİLER BİTTİ
Tam kapanma nedeniyle işlerinin içler acısı halde olduğunu söyleyen taksici Mustafa Buldu, “İşlerimiz çok kötü. Çok düştü. Berbat desek yeridir. Zaten duraktaki araçlarımızı iki gruba ayırdık. İki günde bir çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi değil. İçler acısı. İşler kötü. Her çalışan taksi günde 50, 60 km yolu anca yapıyor. Her yer kapalı olsa ne olur. Günlük kazandığımız parayla geçimimizi sağlayamıyoruz. Bir destek beklerdik. Ama ne arayan var ne soran. Akşama kadar burada bekliyoruz. Beklediğimize değmiyor. Evimize doğru düzgün ekmek parası götüremiyoruz. Bizi daha zorlu bir dönem bekliyor. Kıyıda köşede yastık altı vardı. O da bitti. Bundan sonra ne yapacağız bilmiyoruz. Bu sene yazdan da ümitli değiliz. Taksiciliği bırakan var. Bir yığın plaka var satılık olan” diye konuştu.

TAKSİLER DİZİLİ BEKLİYOR
Günlük kazandıkları parayla borçlarını ödeyemediklerini belirten taksici Cüneyt Sezgin, “İşler hiç iyi gitmiyor. İşlerimizin tadı kalmadı. Gördüğünüz gibi arabaların hepsi bekliyor. Hiçbir yardım da alamıyoruz. Kapanma öncesi biraz daha iyiydi. 29 Nisan’dan sonra sıkıntılarımız başladı. Günde 5, 6 yolcu alıyoruz. Günlük kazandığımız parayla anca geçim sağlanıyor. Hiçbir borç ödemesini yapamıyoruz. Taksiye Covid’li yolcu binecek diye tedirgin oluyoruz” şeklinde konuştu. 

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
Kral 12 Mayıs 2021 15:55

Plakaya iki milyon istiyorsunuz ama sizemi acıyacaz

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat